Mobotix

Kamery termowizyjne MOBOTIX M16TB – system do analizy temperatury osób w ruchu

Nowa seria modeli kamer wyposażonych w technologię radiometrii termicznej umożliwia automatyczne generowanie alarmów, gdy temperatura spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej zdefiniowanych granic lub przedziałów wartości.

Na podstawie tzw. okien TR lub kompletnych danych z czujników można skonfigurować nawet 20 różnych zdarzeń uzależnionych od temperatury w zakresie pomiarowym od -40 do +550°C z dokładnością do 0,1°C na piksel. To kluczowe funkcje w przypadku wykrywania źródeł anomalii podczas mierzenia temperatury osób wchodzących np. do zakładu pracy, sklepu, restauracji itp.

Wykrywanie podwyższonej temperatury u osób pod kątem chorób to jedynie jedna z wielu możliwości wykorzystania Mobotix M16TB. Kamery mogą również służyć m.in. do nadzoru różnego rodzaju obiektów, zabezpieczenia przeciwpożarowego czy też dodatkowej ochrony.

Kamera MOBOTIX M16TB dostępna jest z trzema szerokościami obiektywów, co pozwala na precyzyjne dostosowanie rozwiązania niezależnie od miejsca montażu, eliminując tym samym potrzebę posiadania dedykowanego personelu.

Zastosowanie dwóch obiektywów (jeden termiczny + drugi obiektyw kolorowy) umożliwia wykrycie osoby z podwyższoną temperaturą, uruchomienie alarmu na stacji operatora oraz dostarczenie w pełni kolorowego obrazu umożliwiającego natychmiastową identyfikację osoby.

Podgląd monitoringu odbywa się na żywo na monitorze komputera z automatycznym raportowaniem alarmów. Podobnie wygląda przesyłanie alertów (np. poprzez Email) w przypadku przekroczenia zdefiniowanego poziomu temperatury. Nagrywanie obrazu w dwóch wariantach pozwala na zachowanie prywatności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu nadzoru wizyjnego.


Szczegóły u naszych Przedstawicieli.

Poniżej krótki film promujący serie MOBOTIX M16 oraz BROSZURA.